Duyurular

STIHL® TIMBERSPORTS®

2019 Türk Takımı Seçmeleri

1985 yılından beri Dünyada 30 ülkede her yıl yapılan STIHL® TIMBERSPORTS® Ulusal kütük kesme yarışmaları ilk kez 2012 yılında ülkemizde de gerçekleştirilmiştir.

2019 yılı için de aşağıda belirtilen şartlara uygun olarak yapılacak Türkiye Şampiyonası ve/veya kamp performansları sonrasında takıma girmeye hak kazanan sporcular Ülkemizi temsilen 2019 Dünya Şampiyonasına katılacaktır.

Bu amaçla hazırlanan başvuru formunu web sitemizde bulabilirsiniz. Gelecek başvurular öncelikle tarafımızca değerlendirilecek ve yarışmaya katılımı uygun görülen adaylar seçme ve eğitim kamplarına davet edilecektir.

Katılımcı Olmanın Şartları

  1. Bedensel şartları itibariyle böyle bir yarışma için uygun olmak; 1,80 ve üzeri boya sahip -Vücut kitle endeksi uygun (1,80 boy için 85 Kg)
  2. Spor yapan, atletik
  3. El, göz, vücut koordinasyonu iyi olan
  4. Hızlı, güçlü, yetenekli
  5. Kendisini bu spora adayabilecek
  6. Sabıka Kaydı bulunmayan
  7. TC. vatandaşı
  8. 18 yaşından büyük ve 30 yaşından gün almamış olmak
  9. Seyahata engel hali bulunmayan, kampları katiyen aksatmayacak, İstanbul ve İzmirde yapılacak kamplara eksiksiz katılabilecek
  10. Vize ve pasaport engeli bulunmayan

2019 Sezonu İçin Program ve İşleyiş Aşağıdaki Gibi Olacaktır

Takvimde belirtilen tarih aralığında başvuruların alınması ve değerlendirilmesi.

Ön değerlendirme sonrası adayların tespiti ve web sitemizden ilan edilmesi.

Seçmeler; takvimde belirtilen tarihte İstanbul’da 2 günlük kamp ve eğitim süreci sonunda yapılacaktır. Seçmeler sonucu ileri düzey eğitimlerimiz başlayacaktır.

2012 yılından beri eğitim gören sporcular olduğu gibi geçen sene yeni eğitim almaya başlamış sporcularda mevcuttur. Bu nedenle sporcularımızın seviyesi aynı olmayıp gruplar bazında eğitim verilmektedir. Yeni başlayacak sporcular içinde çaylaklar grubu kurulmuştur. Ancak sene içerisinde gösterilen başarıya göre gruplar arasında sıçrama yaşanabilmektedir.

Dünya Şampiyonasına gidecek olan sporcular yıl boyunca gösterdikleri performans (%40) ,Türkiye Şampiyonası’nda elde ettikleri derece (%40) ve Organizasyonun Değerlendirmesi (%20) kriterlerine göre seçilir. Dünya Şampiyonasına kaç sporcunun gideceğine daha sonra karar verilecektir.

Timberposrts Türk Takımı Takvim bölümünde yer alan tarihlerde İstanbul veya İzmir’de ileri düzey eğitim kamplarına katılarak STIHL TIMBERSPORTS Dünya Şampiyonasına hazırlanacaklardır.

Sporcular katıldıkları her kamp için 200TL/kamp günü harcırah alacaklardır. (Sadece seçmelerde geçerli değildir)

Dünya Şampiyonası katılım ücreti 2000TL/sporcudur. Dünya Şampiyonasında organizaayonun verdiği hedefe ulaşan takım sporcuları ayrıca 7000TL/sporcu primi alırlar. Bunlara ilave olarak ferdilerde podyuma çıkma ödülü 7000TL/sporcudur. Dünya Şampiyonasında ilk 8 takım içine girilmesi durumunda kamp harcirahının %50’si tüm yıl yapılan kamp günü sayısı ile çarpılarak ilave olarak topluca “destek hedef primi” olarak ödenecektir. Kamp hedeflerini yerine getirmeyen sporculara o günkü harcırah verilmez.

Şirketimizce yapılacak tüm organizasyonlarda tüm katılımcıların konaklama, yemek ve ulaşım giderleri tarafımızdan karşılanacaktır. (Eleme/Seçme kampları hariç). Otel ekstra (mini bar, içecek gibi) ve diğer ekstra harcamalar ise sporcuların kendilerine aittir.

Yarışma ile ilgili tüm alet ve gereçler tarafımızdan verilecek, yurtiçi ve yurtdışı tüm organizasyonlar da tarafımızca gerçekleştirilecektir. Ödül ödemeleri, ilgilinin banka hesabına yapılacaktır. Dünya şampiyonası için uçak biletleri dahil ulaşım ve konaklama masrafları, hava alanı vergileri, vize ve pasaport defter harçları tarafımızdan karşılanmaktadır.