e-bayi Giris

STIHL Kopya Ürün Uyarısı

STIHL sizi imitasyon (kopya) ürünler ile ilgili olarak uyarmaktadır.

Dikkat ediniz: Çok ucuz görünen bir anda çok pahalıya mal olabilir. Kopya motorlu testereler düşük güvenlik, düşük güç ve daha az kullanım ömrüne sahip oldukları için ucuzdurlar. Ancak kopya ürünler her zaman düşük fiyatlarla satılmamaktadır. Birçok durumda fiyatlar orjinalinden sadece biraz daha ucuzdur. Burada amaç kopya ürünlerin orjinal STIHL ürünleri olduğu izlenimi yaratmaktır.

Kopya ürünler zararlıdır.

STIHL ürünleri bir çok özelliğinin yanısıra katı kalite ve güvenlik standartlarına tabi tutulması ve tüm şartları yerine getirmesi ile bilinmektedir. Kopya ürünlerde ise durum böyle değildir. Motorlar çok az bir süre kullanıldıktan sonra bozulmaktadır ve yedekparçaları da bulunmadığından tamir edilememektedir.Daha da ötesi emniyet ve güvenliğin kritik olduğu parçalar hatalı yada motora hiç takılmamış olabilir.Örneğin, otomatik zincir freni için el siperi-bir motorlu testeredeki en önemli güvenlik techizatı- paket açılırken veya açıldığında kırık veya bozuk bulunabilir.

STIHL motorlu testereleri kopyacıların odağı haline gelmiştir. Bir çok kopya ürün Çin'den gelmektedir ve orjinal STIHL motorlu testerelerine benzemektedir. Özellikle turuncu ve açık gri renk kombinasyonlarını kullanmaktadırlar. Hatta kullanıcılar STIHL yapışkanlı etiketleri ile kandırılmaktadır. Ayrıca bazı model tanımlamalarıda örneğin MS 250, motorlu testerelerin üzerine işaretlenmektedir. Model tanımlamaları ve renk kombinasyonlarının dışında bu kopya ürünlerin orjinalleri ile ortak tek noktası yoktur.

Kendinizi nasıl koruyabilirsiniz?

Sokak satıcıları tarafından, açık pazarlardan, araba bagajında veya kamyonet arkasından yapılan satışlar herzaman kopya ürünlerin, riskli ve korsan ürünlerin kesin bir işaretidir.Aynı durum internetten yapılan yeni ürünlerin satışında veya pazarlamasında da geçerlidir.

STIHL ürünlerinin satış ve pazarlaması sadece SADAL Yetkili Bayileri tarafından yapılmaktadır. Yetkili Bayiler orjinal ürün, servis, satış öncesi ve satış sonrası hizmet almanızı garanti eder. SADAL Yetkili Bayilerinde tam STIHL kalitesi alacağınızdan ve ucuz imitasyon ve kopya ürünlerle karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Not: Eğer tereddütte kalırsanız lütfen size en yakın SADAL Yetkili Bayisi ile temasa geçin. Arzu ederseniz her türlü sorunuzu info@sadal.com.tr adresine de yazabilirsiniz.

Copyright ©  , SADAL Tarım Makineleri Dış Tic. A.Ş. Tüm hakları saklıdır.